Нардеп из Каменского Виталий Куприй требует отставки Хатии Деканоидзе

Об этом Виталий Куприй заявил на своей странице в FaceBook. Народный депутат (внефракционный) будет требовать от Президента Порошенко и Премьер-Министра Гройсмана увольнения главы Нацполиции Деканоидзе из-за гибели патрульных в Днепре.

Кров вбитих в Дніпрі поліцейських є на руках Голови Нацполіції Хатії Деканоідзе!

Мені боляче коментувати події, які відбулись на автовокзалі Дніпра. Я зараз знаходжусь у себе в окрузі і з'ясував всі обставини справи у правоохоронців.

Поліцейські, які загинули, запросили в свою автівку злочинця для складання адмінпротоколу за порушення ним правил ПДД. І посадили його на заднє сидіння. А в той час, коли почали пробивати його по базі даних, той вихопив табельну зброю поліцейського і вчинив те, що вчинив.

Ще в лютому цього року на засіданні Комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності я і Юрій Луценко підняли перед Хатією Деканоідзе проблему навчання патрульних поліцейських. Це трапилось саме після випадку, коли поліцейський застрелив неповнолітнього пасажира BMW під час погоні в Києві.

Пані Хатія тоді замість того щоб погодитись на проведення додаткового навчання поліцейських на предмет поводження зі зброєю і підозрюваними у вчинені злочину, обурено захищала своїх підлеглих і вважала, що ми бажаємо поліцейським зла.

Проте наше прагнення було зовсім іншим. Ми хочемо щоб і кількість помилок поліцейських, і рівень злочинності були меншими. Небажання дивитись проблемі в обличчя спричинило те, що молоді патрульні хлопці і дівчата кинуті керівництвом нацполіції напризволяще у випадках нештатних ситуацій, де вирує небезпека життю людей.

Більш того, мені відомо, що фахівці національної поліції Дніпропетровської області, які не входять до патрульної поліції, НЕОДНОРАЗОВО пропонували своїм молодшим колегам підвищити свою кваліфікацію на базі їх багаторічного досвіду. Проте позиція пані Хатії залишалась незламною - "Ми нічого не хочемо мати спільного зі старою системою!" З метою руйнації взаємозв'язку між старою міліцією і новою патрульною поліцією вона перепідпорядкувала останню безпосередньо собі за що несе тепер повну відповідальність!

До речі, цю проблему також піднімав на останньому засіданні нашого Комітету генпрокурор Юрій Луценко. Тобто, за рішенням пані Хатії начальники обласних управлінь поліції позбавлені можливості керувати патрульною поліцією, але за стан злочинності у себе в регіоні відповідають. Голова Нацполіції ніяк не відреагувала на обгрунтовану критику на свою адресу. Як недочула.

Як виявилось, практика руйнації всього і вся не спрацювала. Нас не навчив досвід Червоної Армії, яка сто років тому була змушена брати до своїх лав білогвардійських офіцерів щоб навчитись воювати. Зі старої системи треба було залишити найкраще, а решту вичистити. Оскільки грузинська вчителька-реформаторка пішла іншим шляхом, то тепер ми маємо в рази більшу злочинність і кинутих на убій недосвідчених поліцейських.

Я направляю президенту Порошенко і прем'єру Гройсману вимогу негайного звільнення Хатії Деканоідзе з займаної посади і необхідності призначення головою Нацполіції чесної і професійної людини, яке наведе лад в цій сфері!

Напомним, в Днепре водитель автомобиля застрелил патрульного и тяжело ранил его напарницу. Позже, во время операции, женщина скончалась в больнице.